kozmiksp-logo-02.png

YARATICILAR

nurcan.jpg

Nurcan Ilgın

Co-Founder

Uzun yıllardır İngiltere'de yaşayan gezgin,

dünya vatandaşı ve yoga eğitmeni. 

 

Maceracı ruhu ve seyahat tutkusu sayesinde Nurcan,

8 ay süren dünya turunda 20 ve toplamda 55 ülkeyi gezerek başkalarına ilham olması adına Life in a Travel Bag blogunu başlattı. Blogun yanı sıra en yakın arkadaşı Noha ile butik tur firması kuran Nurcan, Kozmik Spiritual Festival’in de yaratıcılarından biri.

2016’da Hindistan Kerala ve Rishikesh’de ilk yoga eğitimini tamamlamasının üzerine, 2020’de yogayı paylaşmaya başladı. 2021 yılında Adnan Çabuk ile

500 saatlik Esoteric Yoga eğitmenliği tamamlayan Nurcan, güncel olarak online ve canlı dersler veriyor. Nurcan'ı daha yakından tanımak için IG blogu olan @nurcan_soul_of_light takibe alabilirsin.

  • Instagram - Siyah Çember

Ferda Kervan

PR

İletişim sektöründeki 20 yıllık deneyim ve tecrübesini, daha özgür yansıtabileceği düşüncesiyle 2013 yılında FPR adındaki kendi firmasını kurdu.

Profesyonel hayatı dışında nefes ve yaşam koçluğuna olan ilgisiyle birlikte çeşitli eğitimlere katıldı.

Halkla ilişkiler, basın danışmanlığı ve etkinlik organizasyonları gibi pek çok alanda hizmet veren FPR; sonuç odaklı çalışmaları ve idealist stratejileriyle iş ve sanat alanında katkı sağlamaya devam ediyor. Ferda’nın IG profilini @ferdakervan inceleyerek yaptığı işlere göz atabilirsin. 

  • Instagram - Siyah Çember
ferda.jpg
kubra.jpg

Kübra Karataş

Founder of Creatrix Design Lab,

the Creative Director

Mimarlığın da yönetmenlik gibi insana dair her şeyi kapsadığını fark eden Kübra, deneyimlerini ve birikimlerini sentezleyerek görsel iletişim alanına aktaran bir tasarımcı.

 

2021 Mayıs ayından bu yana çeşitli inzivaların ve festivallerin görsel tasarım süreçlerini üstleniyor. İlhamını ve rehberliğini gaiadan, gezegenlerden,

ayın ve yaratıcı dişilin döngülerinden alıyor.

 

Evrimsel astroloji alanında derinleşirken gezegenlerden ve ilahi döngüden aldığı rehberliği görsel dünyada türetmenin hazzını ve tutkusunu yaşıyor.

Yaşamın büyülü özünü, tasarımlarına girift bir şekilde aktarma çabasıyla sanat üretimlerine devam ediyor. Projende Kübra’nın tasarımlarını görmek istersen Creatrix’in IG hesabı @creatrixdesignlab i ziyaret edebilirsin.

  • Instagram - Siyah Çember

Baran Şükrü Babacan

Founder of the Jungle, the Host

Jungle bir nevi gençlik hayaliydi benim için.

Üniversite zamanı yazları çalıştığım Olimpos'ta kurduğum bir hayal. İlk olarak Çıralı'da Elif Camping, daha sonra Kamboçya Koh Rong Samloem adasında Rumi adında mekanlar açtım. Şimdiki durağım ise dünya güzeli Adrasan koyunda, Jungle. 

Jungle benim için kısaca "kendi evrenim".

İçinde sevdiğim müziklerin çaldığı, sevdiğim

yemeklerin yapıldığı, etrafta sevdiğim hayvanların dolaştığı, sevdiğim renklerle donatılmış bir evren. 

Gelen insanlar için de bir "Özgürlük Alanı" olsun, Jungle neye ihtiyaçları varsa onu sunsun istedim. Kimseye bir şey dayatmayan, para odaklı çalışmayan bir yer olsun, insanlar gelsin ve gitmek istemesinler dedim. Jungle iyileştirir, dinlendirir ve eğlendirir mottosuyla, ihtiyaç duyduklarınızı size vermesini dilerim. Burayı kurarken hayallerimden birisi de festivallere ev sahipliği yapmaktı.

Kozmik Spiritual Festival ve Jungle umarım uzun soluklu bir iş birliğinin ilk ayağını bu yıl başlatıyor. Burayı çok seveceğinizi biliyor ve sizleri ağırlamak için bütün Jungle Ailesi olarak sabırsızlanıyoruz.

  • Instagram - Siyah Çember
sukru.jpg
zülal.jpg

Zülal Yıldız

Social Media Manager

Gelenek ve modern yaşamı tezalardan ayırıp bir bütünlük olarak gören Zülal, yaşamını yüksek gözlem ve detaylardaki ahengi kavrayabilme ve daha iyi açıklayabilme üzerine yoğunlaşmıştır.

Nesnelerin birçok boyuttan ve perspektiften incelenerek somut soyut ilişkilerini, 3.kişilere pratik ve ince ruhtan kopmayarak aktarabilme amacıyla çeşitli iletişim araçlarını zanaat olarak işleyerek hazırlamanın doğruluğuna inanır.

Sosyal medyanın salt bir bilgi akış alanı veya aksine gerçeklikten kopuk bir dijital ortam olmadığını vurgulayan Zülal, sosyal medyayı birçok farklı parçanın ahenk içinde oluşturduğu bir mozaiğe benzetir.

Web : www.bizebisor.com/ 

  • Instagram - Siyah Çember

Tuna Öndağ

Videographer

Merhaba ben Tuna. Video editörü ve amatör fotoğrafçıyım. Video ve fotoğraf editlerinde doğru ışığı bulmak ve enerjiyi açığa çıkarmak her zaman için amaçladığım şey olmuştur.

 

 İlk eğitimimi Ankara üniversitesi Biyoloji bölümünde tamamlamış olmama rağmen sonrasında web tasarım ve grafik alanlarında almış olduğum eğitimler neticesinde aslında, hobi olarak başladığım bu serüvende  zamanla kendimi bulduğumu keşfettim. Zamanla baktığım her içerikte detayların bütünü oluşturmada ne kadar önemli bir rol oynadığını gördüm ve bu durum beni bu serüvende ilerlemeye itti. Bu noktada anladım ki hobi olarak başladığım bu iş artık hayatımın mesleği haline gelmiş. 

 

Kozmik Spritüel Festival’in video editörüyüm. Bu ekiple çalışmaktan ve ortaya çıkardığımız işten oldukça memnun kaldım. Video ve fotoğraflarınızın daha anlamlı ve ahenk içinde düzenlenmesini isterseniz bana @tutarsizbiyolog instagram adresinden ulaşabilirsiniz.

  • Instagram - Siyah Çember
tuna2.jpg
Fatos.jpg

Fatoş İlhan

Resident Facepainter ve

Çocuk Atölyesi

Merhaba 

19.09.1979 İstanbul doğumluyum.

Marmara ünüversitesi güzel sanatlar fakültesi resim bölümünü bitirdim. Uzun yıllar hayalim olan moda tasarım mesleğini icra ettim.  Bir süre sonra bunu sistemin içinde yapmanın beni hayalimden uzaklastırdıgını farkedip kurumsal hayatı bırakıp kendi markamı oluşturdum. 2017 de çıktığım asya seyahati benim için dönüm noktasıdır. Yıllar sonra resme döndüm ve kamboçyada 4 yıl boyunca hayatımı duvar resimleri yaparak gecirdim. Bir çok sehrine izler bıraktım. Bir yandan yandan cocuklarla sanat calışmaları yapmaya basladım.  Bu noktada moda tasarım, resim, yüz boyama, duvar resmi, grafik, çocuklarla sanat çalışmaları yaptığım bir yerdeyim.   Asıl olanın üretmek oldugunu düşünüyorum bazen kumaşla, bazen boyayla hayata güzel renkler bırakmak amacım.