top of page
kozmiksp-logo-02.png

YARATICILAR

nurcan.jpg

Nurcan Ilgın

Founder

Merhabalar!

 

Ben Nurcan, geçen yıl festivalde tanıştığım herkese sevgilerimi gönderiyorum.

Burada bu satırları yazarken hissettiğim kocaman bir heyecan ve mutluluk, sizlerle de paylaşmak istedim.Dünyanın bir çok yerinde, kendi çapında ekolleri olan birçok farklı festivallerde bulunma şansına sahip oldum ve her seferinde de içimden "Keşke Türkiye'de de böyle bir şey yapabilsem" diye geçirdim. Ve uzun bir süredir hayalini kurduğum bir festivali düzenlemek amacıyla yola çıktım.

Sonunda, hayalimi gerçeğe dönüştürerek, geçtiğimiz yıl, arkadaşım Noha ile birlikte ilk festivalimizi organize ettik.

Ve festivalimizin harika bir şekilde geçmesi, gözlerimizi mutluluktan yaşartacak şekilde gelen geri dönüşlerin ve katılımcıların festival bitmesine rağmen bizlerden ve muhteşem doğadan ayrılmak istememeleri, biraz daha kalalım, gitmeyelim  demeleri beni derinden mutlu etti.

Ve tüm bunlar bana kalbimi dinleyerek yarattığım bu festivalin amacına ulaştığını gösterdi.

Peki, bu güzelim festivalin ikincisine hazır mıyız????

Ben hazırım! Ve de çok heyecanlıyım.

Peki, Nurcan sen kimsin ve de bana neler katabilirsin diye sorduğunuzu duyar gibiyim…

Kısaca, özgür ruhunun sesini dinleyerek yollara düşen bir gezginim.

2016 yılında, bir çok insan için çok büyük değişiklik sayılabilecek bir adım atıp evimi satarak ve işimden ayrılarak sadece sırt çantamla dünya turuna çıktım.60'tan fazla ülkeyi gezip, 3 farklı ülkede yaşama şansım oldu.

İçimde ne zaman ne yapacağını kestiremeyen, biraz deli, biraz asi bir ruha sahibim.

Hindistan ve Türkiye'de aldığım Yoga eğitmenliği eğitimden sonra biraz daha sakinleştiğimi fark ettim. :-) Londra’daki Birkbeck Üniversitesi’nin Sosyal Bilimler bölümünden mezunum.

Festival de kurulan güzel dostlukların içsel bağımı güçlendirdiğini , birliktelik, bir-lik.her seferinde kendimde yeni şeylerin keşfine aracı olduğunu deneyimledim.

 

 Farklı bir dünya mümkün ve bizler hep birlikte bunu yaratıyoruz. Bu meşaleyi benimle yakmaya varmisiniz?

  • Instagram - Siyah Çember
kubra.jpg

Kübra Karataş

Founder of Creatrix Design Lab,

the Creative Director

Mimarlığın da yönetmenlik gibi insana dair her şeyi kapsadığını fark eden Kübra, deneyimlerini ve birikimlerini sentezleyerek görsel iletişim alanına aktaran bir tasarımcı.

 

2021 Mayıs ayından bu yana çeşitli inzivaların ve festivallerin görsel tasarım süreçlerini üstleniyor. İlhamını ve rehberliğini gaiadan, gezegenlerden,

ayın ve yaratıcı dişilin döngülerinden alıyor.

 

Evrimsel astroloji alanında derinleşirken gezegenlerden ve ilahi döngüden aldığı rehberliği görsel dünyada türetmenin hazzını ve tutkusunu yaşıyor.

Yaşamın büyülü özünü, tasarımlarına girift bir şekilde aktarma çabasıyla sanat üretimlerine devam ediyor. Projende Kübra’nın tasarımlarını görmek istersen Creatrix’in IG hesabı @creatrixdesignlab i ziyaret edebilirsin.

  • Instagram - Siyah Çember

Baran Şükrü Babacan

Founder of the Jungle, the Host

Jungle bir nevi gençlik hayaliydi benim için.

Üniversite zamanı yazları çalıştığım Olimpos'ta kurduğum bir hayal. İlk olarak Çıralı'da Elif Camping, daha sonra Kamboçya Koh Rong Samloem adasında Rumi adında mekanlar açtım. Şimdiki durağım ise dünya güzeli Adrasan koyunda, Jungle. 

Jungle benim için kısaca "kendi evrenim".

İçinde sevdiğim müziklerin çaldığı, sevdiğim

yemeklerin yapıldığı, etrafta sevdiğim hayvanların dolaştığı, sevdiğim renklerle donatılmış bir evren. 

Gelen insanlar için de bir "Özgürlük Alanı" olsun, Jungle neye ihtiyaçları varsa onu sunsun istedim. Kimseye bir şey dayatmayan, para odaklı çalışmayan bir yer olsun, insanlar gelsin ve gitmek istemesinler dedim. Jungle iyileştirir, dinlendirir ve eğlendirir mottosuyla, ihtiyaç duyduklarınızı size vermesini dilerim. Burayı kurarken hayallerimden birisi de festivallere ev sahipliği yapmaktı.

Kozmik Spiritual Festival ve Jungle umarım uzun soluklu bir iş birliğinin ilk ayağını bu yıl başlatıyor. Burayı çok seveceğinizi biliyor ve sizleri ağırlamak için bütün Jungle Ailesi olarak sabırsızlanıyoruz.

  • Instagram - Siyah Çember
sukru.jpg
zülal.jpg

Zülal Yıldız

Social Media Manager

Gelenek ve modern yaşamı tezalardan ayırıp bir bütünlük olarak gören Zülal, yaşamını yüksek gözlem ve detaylardaki ahengi kavrayabilme ve daha iyi açıklayabilme üzerine yoğunlaşmıştır.

Nesnelerin birçok boyuttan ve perspektiften incelenerek somut soyut ilişkilerini, 3.kişilere pratik ve ince ruhtan kopmayarak aktarabilme amacıyla çeşitli iletişim araçlarını zanaat olarak işleyerek hazırlamanın doğruluğuna inanır.

Sosyal medyanın salt bir bilgi akış alanı veya aksine gerçeklikten kopuk bir dijital ortam olmadığını vurgulayan Zülal, sosyal medyayı birçok farklı parçanın ahenk içinde oluşturduğu bir mozaiğe benzetir.

Web : www.bizebisor.com/ 

  • Instagram - Siyah Çember
Ali.jpg

Ali Ressam

Yuz Boyama Artisti

Çocukluğumdan beri sanata ilgi duydum. Üniversiteye gitmeden önce bir kursa katılarak ilk profesyonel adımlarımı attım. Uludağ Üniversitesi'nde güzel sanatlar ve sanat öğretmenliği programını okudum. Aynı zamanda organizasyonlar altında düzenlenen Cadılar Bayramı partilerinde yüz boyama yapmaya başladım. Şimdi ise "Kozmik Festival Beden, Zihin ve Ruh" etkinliğinde sizin güzel yüzleriniz üzerinden ruhlara dokunmak ve boyama yapmak için buradayım.

bottom of page