top of page
kozmiksp-logo-02.png

ATÖLYELER

alper 1.jpg

ALPER AKÇAY

Evrensel Barış Dansları / Inayat Khan

Ruhani pratikler bizi Yaşam ve Hakikat ile yüz yüze getirir. Özümüz, gerçek doğamız olan ve bizi diğer tüm canlılarla birleştiren Aşk, önyargılar ve inançlardan sıyrılıp en savunmasız ve otantik haliyle açığa çıkar.

Evrensel Barış Dansları antik geleneklerden bugüne gelmiş ilahiler, canlı müzik ve dönüşümsel hareketi bir araya getirerek birlik ve barışı içsel dünyamızda deneyimlememize vesile olan ruhani pratikler arasındadır.

Kozmik Spiritual Festival bünyesinde kendi ruhani dönüşüm yolculuğunda araç olması dileğiyle Evrensel Barış Danslarını Alper Akçay bizimle paylaşacak. 

NESLİHAN ÜNVER

Nefes Çalışması

Nefes ve Düşünce Alışkanlıklarının bilinç ve bilinçaltı dönüşümü atölye çalışmaları yaparak bu konularda profesyonel koçluk eğitimleri veren Neslihan Ünver, festival kapsamında nefes ve düşünce alışkanlıklarımızı fark edip doğru nefes alarak oksijenlenmeyi deneyimlememize alan tutacak. Nefes seansı sonrası relaksasyon ve kalp meditasyonuyla şifa hücresel olarak bedenimize tesir edecek. Ruhsal boyutta niyetlerimizle aynı frekansta olmanın hazzını beraber deneyimleyeceğiz.

nesli.jpg
umut3.jpg

UMUT FIRAT EROĞLU

Ruhun Teknolojisi - Sohbet Soru & Cevap

Spiritüel evrene teknolojik mercekten bakacağımız bir sohbet oturumu...

Ruh ve madde boyutlarının gizemleriyle şamanizmin bağlantısını modern bir rotada keşfe çıkacağız. Ardından soru ve cevap faslı yer alacak.

CENK GÜÇBİLMEZ & NİHAL AÇIKPORTALI

Ses Meditasyonu

Ses Meditasyonu Eğitmeni Cenk Güçbilmez ve Nefes Teknikleri koçu Nihal Açıkportalı’nın atölyesinde seslerin ve nefesin yardımı ile mevcut durumunuzu temiz ve gürültüsüz bir şekilde gözlemleyip, bilincimizin ve dirençlerimizin farkına varacak, sesler ve nefes ile rahatlayacak ve varoluş yolumuza, amacımıza uyumlanacağız.

Tibet kaseleri, Kristal kaseler, gong ve davul eşliğinde bir ses yolculuğuna çıkıp derin bir meditatif tecrübe yaşayacağız

 

Sesin faydaları nelerdir?

Stresi azaltır, hayata sakin ve duru gözlerle bakmamıza yardımcı olur

Kan basıncını ve kalp ritmini düzenler

Hücrelerde oksijen oranını artırır

Endorfin, Melatonin gibi vücuda faydalı hormonların

salgılanmasına yardımcı olur

cenknihal.jpg
alper2.jpg

ALPER AKÇAY

Kalbin Yuvasında İlahi Dans

‘’HZ. MEVLANA SÖZLERİ İLE KALBİN GERÇEK DİLİNİN KEŞFİ ve

BEDENSEL İFADE’’

Bu çemberde festivaldeki katılımcılar kalbin gerçek anlamını hatırlayacakları ilahiler, ses, temel zikir ve nefes, hareket çalışmasının ardından Anadolu’nun değerli gönül yolu üstadı Hz. Mevlana’nın sözlerini, rubailerini bedenlendirmek üzere kalbin rehberliğinde bir dua ve dans yolculuğuna çıkacaklar. 

Bazen bendirin ritmiyle tek bir kalp olup birlikte nefes ve zikir ile derinleşirken, bazen isteyenlerin sırayla ya da birlikte, seçtikleri bu uyandırıcı aşk dolu sözleri, yaratıcı bedensel ifadelere dönüştürmelerine alan açacağız.

Doğaçlama özgün ifadeler süregelirken canlı müzik ve enstrümanlar, doğanın bize sunduğu hikayeler ve objeler ile dönüşe ve dönüşüme uzanan bir deneyim bizleri bekliyor.

Katılımcıların çalışmaya gelirken yanlarında festival sürecinde doğada geçirdikleri zamanda karşılarına çıkan ve güçlü bağ kurdukları bir objeyi getirmelerini ve rahat hareket edebilecekleri kıyafetlerle gelmelerini rica ediyoruz. 

"Dans et kabuğundan çıktığında. Sargılarını söktüysen dans et. Dans et kavga kıyametin tam ortasında. Kanın kaynarken dans et. Dans et tam anlamıyla özgür olduğunda." ~ Mevlana ~

UMUT FIRAT EROĞLU

Şamanik Yolculuk Deneyimi

Şamanik nefes pratiğiyle başlayarak, yönlendirmeler ve imgeleme tekniğiyle bir şamanik yolculuğun ilk adımlarını deneyimleyeceğiz. Katılımcıların gözlerini karartmak için göz bandı bulundurulması veya fular vb kullanmaları önerilir.

umut1.jpg
nurcan.jpg

NURCAN ILGIN

Rise and Shine Yoga

Festival süresince her sabah Nurcan’ın eğitmenliği eşliğinde Vinyasa yoga akış dersleri gerçekleşecek. Modern yoga pratiklerinden biri olan Vinyasa, hareketi nefes ile uyumlandıran, Asanalar arası yumuşak geçişleri içeren, her seviyeden yoga severe uygun bir stil. Bu akıcı seanslar ile güne başlamak sana enerji vermekle kalmayacak, aynı zamanda beden ve zihinle bağ kurmana vesile olacak.

ALPER AKÇAY

İyileştirici ve Özgür Dans

‘’Kozmik Titreşimlerin Bedendeki İfadesi’’

Katılımcıların doğru bedensel pratikler ve duyusal keşifler ile ısındıkları,

ardından festival için hazırlanmış özel bir playlist eşliğinde özgürleştirici ve

iyileştirici bir trans dans yolculuğuna çıktıkları bu yüksek enerjili çalışmada

Alper, dans ve hareket alanındaki birikimiyle sizlere alan tutacak.

Rahat kıyafetler ve küçük bir havlunuz olması yeterli.

Gelin festivalin ruhunu dansla bedenlendirelim.

alper3.jpg
umut2.jpg

UMUT FIRAT EROĞLU

Element Dansları ve Ateş Çemberi

Kainatın madde boyutunu meydana getiren 4 kutsal elemente beden akışlarımızla

uyumlanacağımız Element Dansları, ateş başında davullar eşliğinde şamanik kabilelerin ritüel havasını canlandıracak.

kozmiksp-logo-02.png

'DANA' ATÖLYELERİ

FULYA YETİŞ

Falun Dafa Qigong

Falun Dafa yüksek seviyeli bir qigong metodudur, tüm dünyada gönüllülük esasına dayalı olarak öğretilir, 5 takım egzersizden oluşur.

1)Buda'nın Bin Eli Göstermesi - germe bırakma hareketleri ile enerji noktaları    açılır.

2)Ayakta Falun Duruşu - ayakta meditasyon

3)İki Evrensel Ucun Açılması    - evrenden gelen enerji ile vücudun arındırılması 

4)Falun Kozmik Dolaşım - enerji bedenindeki anormal koşullar düzeltilir

5)Oturma Meditasyonu - olağanüstü    yetenekleri ve enerjiyi kuvvetlendirir

  • Instagram
ÇAKRA YILI HESAPLAMA VE KENDİ NUMEROLOJİK TAKVİMİNİ HAZIRLAMA ATÖLYESİ.png

SELİN DEMİREL

Numeroloji: Hayat Amacını Öğren

Bu farkındalığı herkesin öğrenebileceği kadar basit bir hesaplama ile öğrenmek istersen kağıdını kalemini al gel, kendi hayat amacını hesaplamayı öğrenelim.

'2018 de bir analiz yaptırarak başladım bu işe ve duyduklarım tüm hayatımda zorlandığım şeylerin cevabını verdi. O gün yaşadığım farkındalıktan sonra bunu aktarmayı ve öğretmeyi seçtim. Halen bu işi yapıyorum ve işimi çok seviyorum.'

  • Instagram

MASTER B

Tantra: Kutsal Kalp Bağlantısı

Bu atölye, kalplerini ve kendilerini başkalarıyla daha derin bir bağlantıya açmak isteyen bireyler ve çiftler için uygundur.

 

Uygulamalar, kalp enerjisinin akışı için vücuttaki enerji merkezlerinin açılmasını, sesle şifalandırmayı, görselleştirmeleri ve duyuları ayarlayarak daha güçlü kalp ve kalp bağlantıları kurmak için katılımcılarla ortak çalışmayı içerecektir.

 

'Master B şamanizm ve maneviyat yolculuğuna St Lucia da başladı. Kariyerine klasik bale ve başka dans alanlarında devam etti. Uzan bir seyahat sonrasında Hindistan'ın Goa şehrine yerleşti ve 8 yıl boyunca yoga, masaj ve tantra alanında hem eğitimler aldı   hem eğitimler verdi. İngiltere’ye yerleşti ve Tantra eğitimlerine halen İngiltere’de devam etmektedir. 

 

Tantra kim olduğumuzu hatırlatan özümüze yolculuk etmektedir. Evrendeki en güçlü enerji kaynağı olduğu için yalanlardan gerçeğe yolculuk yapmayı anlatır. Evrendeki her canlı; bitkiler, hayvanlar, insanlar;  en büyüğünden  en küçüğüne kadar hepsi Tantra'yı bilerek veya bilmeyerek kullanır. Yaratılışın kaynağıdır.


Dünya'nın birçok yerinde atölyeler yaptı ve bu enerji kaynağının yanlış kullanıldığında bireyi nasıl güçsüzleştirebileceği veya güçlendirebileceği hakkında konuşmalar yaptı. 

masterb-tantra.jpg
Hulya.jpeg

HÜLYA ERBEYLİ

İç Ergeni Şifalandırma

Ergenlik dönemi bizim yaşamla, kendi bedenimizle, cinselliğimizle, karşı cinsle tanıştığımız ve “Yaşamda ben kendimi böyle ifade etmek istiyorum” dediğimiz yaşama dair hayallerimizin ve kimliklerimizin oluşmaya ve şekillenmeye başladığı bir yer. 

Ancak yaşamımızın ana kararlarını aldığımız bu dönemde; bireyin kendi özünden gelen hediyeleri desteklemek yerine, ayıplar, günahlar, alelam ne derler ve namus meseleleleri ile aile, toplum ve dinler ergen üzerinde baskı ve kontrol oluşturarak kendi özgür ruhuyla olan bağını kopartmaktadır. 

Bu çalışmada amacımız; içimizdeki ergen ile bağ kurarak  bu içsel gücü yeniden kazanmak ve  hayalini kurduğumzu ilişkileri, kariyeri, aşkı, parayı bolluk ve bereket ile yaratabilmektir. 

'Yirmi yılın aşkın kurumsal iş deneyime sahip olan Hülya, yaptığı tüm çalışmalarda merkeze insanı koyarak, bireyin başarı ve mutluluğunu esas almıştır.  İnsanın bütünsel doğasını ve potansiyelini anlamaya olan kalp arzusu nedeniyle  birçok kurumsal ve bireysel gelişim eğitimlerine ve kamplarına katılmıştır. Aldığı eğitimlerin bazıları: metafizik, tantra, rahim bilgeliği, aydınlanmış kalbin uyanışı, geçmiş yaşam anıları, regresyon, iç çocuk ve iç ergen. 

Yaşam yolcuğunda öğrenmeye ve öğrendiklerini aktarmaya olan tutkusu her daim devam etmektedir.  ICF akredite koç olan Hülya, Bütünsel Liderlik,  İç Ergen ve İç Çocuk  alanlarında bireylerin kendi gücünü ve masumiyetini geri alması için hizmet etmektedir.'

  • Instagram

KEHU HEATHER

Temple Dance

Birlikte oluşturacağımız   yüksek enerji bağımızla kapılarımızı    antik çağ danslarından kutsal tapınak danslarını   deneyimleyeceğiz.

 

'40 yılı aşkın dans tecrübesinden sonra, ruh yolculuğumuz için dansın ve hareketin önemini anladım. Dans iyileştiricidir, ruh halinizi değiştirir, eski durgun enerjiyi serbest bırakmanıza yardımcı olur, enerjinizi yükseltir, neşe verir. Dans ruhunuzu dönüştürmeye yardımcı olan en etkili eğlenceli aktivitedir.'

Kehu

  • Instagram
Heather.jpg

MASTER B

Rape’h: Kutsal Tütün

Bu atölye Amazonlardan gelen şifalı  tütünle yapılan özel bir ritueldir. Bu kutsal tütün buruna üflenir ve böylelikle 3. gözü    aktive eder ve kişilerin yüksek benliği ile bağlantıya    geçmelerine yardımcı    olur.

 

Master B şamanizm ve maneviyat yolculuğuna St Lucia da başladı. Kariyerine klasik bale ve başka dans alanlarında devam etti. Uzun bir seyahat sonrasında Hindistanin Goa şehrine yerleşti ve 8 yıl boyunca yoga,masaj ve tantra alanında hem eğitimler aldı hem eğitimler verdi. 

Sabit kişi  başı fiyat : 200 TL

kozmiksp-logo-02.png

SERGİ

Gozde Aysegul Kandemir.jpg

GÖZDE AYŞEGÜL KANDEMİR

Theta Healing

Teta şifasi inançlarımızı değiştirmek için kullanılan güçlü    bilinçaltı temizliğidir. 

Teta şifası    ile kök inançları değiştirmek mümkündür. Geçmişte yaşadığınız korku, öfke ve tüm acılardan kurtulmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimleyebilirsiniz. Yaratıcının gücü içinizdedir. Biz sadece idrak etmeniz ve dönüşmeniz için size rehberlik ediyoruz. Teta şifası, çakraları iyileştirerek, atalardan geleni temizleyerek, bedeninizi arındıran  ve huzuru bulmaniza ve  olumsuz duygulardan ozgurlesmenizi destekleyen yuksek enerji  frekanstır.

'Eskişehir üniversitesi İlahiyat fakültesini okudum. Almış olduğum eğitimler ışığında Yaşam Koçluğu ile birlikte Theta healing, NLP teknikleri Kadim Bilgelik Şifa, Regresyon ve Nefes Koçluğu yapıyorum.'

  • Instagram

SELİN DEMİREL

OMATERAPİ

OMATERAPİ "Doğa yasası" demektir ve doğanın hem bereketini hem bilgeliğinden destek alır.   OMATERAPİ ürünleri gerçek ve doğal ürünlerden oluşmaktadır ağaç tütsüler sentetik olmayan gerçek ağaçlardan elde edilmektedir.      Tütsüleri, Taşları size yoga, meditasyon gibi odaklanmanız gereken zamanlarınızda yardımcı olmak, sakinlik huzur ve dinginlik vermesi için muhteşem bir yardımcı olacaktır. Doğal Taşları sadece doğal taş değil  mücevheratta kullanılan birinci sınıf has  taşlardır.

OMATERAPİ ürünleri Varoluşun 1.seviyesindeki minerallerin ve 2.seviyedeki bitkilerin ruhundan, kendi ruhumuzun bilgeliğine giden yolda bizlere destek verir. Siz de kendiniz için iyilik yapın ve OMATERAP ile tanışın.

  • Instagram
a.jpg
b.jpg
IMG-20220409-WA0014.jpg

HATİCE ESPEK

REGRESYON TERAPİ

Kişilerin anne karnı itaberiyle oluşan travmalarının asıl kaynağına ulaşarak yaşadığı olayı şifalandırarak bugünkü yaşamlarında yaşadıkları sıkıntılarından kurtulmalarına katkı sağlar. Katılımcılar kendi yaşadıkları sıkıntıların asıl kaynağı ile yüzleşecek içlerinde kocaman bir boşluk rahatlama hissi yaşayacaklardır.

 

'31.10.1981 Denizli'de doğdum.Varoluşa karşı sürekli bir merak ve sorgulama içindeydim, kişisel gelişim alanında 20li yaşlarda eğitimler aldım kendi hayatıma bir çoğunu uyarladım.2016 yılında eşimle ayrılık ve kızımla başbaşa kaldıktan sonra sorgulama sürecim dahada arttı.Karşıma farklı öğretiler ve teknikler çıktı hayatıma kattıklarımla yol almaya devam edip hep kendime hem de başkalarının şifalanmasina vesile olmaya çalışıyorum.'

  • Instagram

KEHU HEATHER

TAROT KARTI OKUMA

Tarot kartı okuma, aradığınız soruları yanıtlar ve kartları yorumlayarak geçmişinizi, bugününüzü ve geleceğiniz hakkında fikir sahibi olmaniza yardimci olur. 

 

Kehu, kisilerin kendilerine  koyduklari  engelleri bulmalarına  ve onları gerçek ruh amaçlarını    bulmaya alıkoyan sınırlayıcı inançları kaldırmasına yardım etmeyi hedeflemektedir .

  • Instagram
Tarot.jpg
Felix 2.jpg

FELIX FERNANDES

MASAJ

Akupunktur, spor, iyileştirici, İsveç, bütünsel ve lenfatik drenaj gibi kişinin ihtiyaçlarına göre karıştırdığım çeşitli masaj stilleri yapıyorum.

DERYA SEVER

Kişiye özel tasarım makrome, telkari doğaltaş takılar, el örgüsü büstiyerler, yaptığım resimler ve dreamcatcher, duvar süsleri.


28 yaşında bir anda şehir hayatından, sıkıcı işinden, toksik ilişkiden bunalıp sırt çantamı alarak cebimde 20 lira ile yola çıktım. Şu an 31 yaşındayım, yerleşik bir hayatım yok. Akışa teslimim. Yaratıyorum bütüne sunuyorum. Ürünlerim ise ruhumdan bütüne taşan minnoş tasarımlar. Klasik dreamcatcher kültürüne baş kaldırıp, örümcek fobime rağmen ağlara dalmak şahane bir şey. Telkari ise unutulmaya yüz tutmuş bir zanaat neredeyse onu devam ettirmek çok hoşuma gidiyor.

  • Instagram
Derya Sever.jpg
stall.jpg

Dünya deneyimimizde ışık arayan ve yolu ışıktan ayrılmayanların buluştuğu bu festivalde ürün ve hizmetlerini tanıtmak ve satmak, yer almanın bir diğer yolu. Eğer vizyonumuzu paylaşıyor, değerlerimizin örtüştüğüne inanıyor ve ürünlerinin de bu toplamaya uygun olduğunu düşünüyorsan bu fırsatı kaçırma; Kozmik Spiritual Festival’deki tezgahın için hemen başvurabilirsin.

Kozmik Spiritual Festival'de ürünlerini sergilemek için başvur!

kozmiksp-logo-02.png

MÜZİK

Ege.jpg

EGE KABALAK

14 yıllık gezi serüvenim ardından yaşadığım mucizevi deneyimler ile kendimi halkın ve hakkın ebedi bahçesine teslim etme kararı aldım. İyi ve kötünün bütünleştiği bu mistik bahçede, benliğimin sınırlarından ayrılıp kendimi sesin ve ışığın bilgelik kokan öğretilerine teslim ettim. Eşyanın, doğanın ve bütün varlıkların birbirleri ile olan bağlantısını; Rezonans, titreşim ve ses formları üzerinden araştırmaya başladım. Müzik ontolojisi ve felsefesi üzerine halen araştırmalar yapmaktayım. Birliğin verdiği ilham kanalında, sevgi dolu yoldaşlarımız ile ruhumda ve zihnimde barındırdığım öğretileri beyaz bir örtüde sizlere sunmak niyeti taşıyorum. Doğanın sesi, gökkuşağının notaları, eşyaların titreşimleri, müzik türleri ve felsefesi üzerine yapacağımız bu esrarengiz yolculukta sizlerle seyir etmek benim için bir hediyedir. 

  • Instagram

TOPRAK ÖZDEN

Toprak Gözden, klasik gitar ve kopuzuyla kalbi güzel müzisyenlere ve sanatçılara eşlik edecek.

IMG_20220405_184137.jpg
kozmiksp-logo-02.png

SPEAKERS' CORNER

3.jpg

Theta Healing Nedir?

Gözde Ayşegül Kandemir

-TR

4.jpg

İç Çocuk Paylaşım  Çemberi

Hülya Erbeyli

-TR/ENG

Falun Dafa

Fulya Yetiş

-TR/EN

2.jpg

Alternative Dialogues

MASTER B

-ENG

1.jpg

Festival süresi boyunca hepimizin konuşmak,
paylaşmak istedikleri olacağına inanıyoruz.
Bu sebeple kalbinden geçenleri anlatabileceğin, saygı ve birlik çerçevesinde konuşabileceğin bir mekan yaratmak istedik.
Bu mekanda konuşmacının oturacağı küçük bir tabure ve
dinleyiciler için alan mevcut olacak.

Speakers' Corner'da konuşmacı olmak için başvur!

stool.jpg
kozmiksp-logo-02.png

AÇIK MİKROFON

openmic.jpg

Biliyoruz ki Kozmik Spiritual Festival gibi toplaşmalar dünyanın her yerinden gelen birçok sanat severe ev sahipliği yapıyor. Eğer sen de onlardan biriysen ve yeteneklerini komünün geri kalanıyla paylaşmak istiyorsan festivalin ilerleyen günlerinde gerçekleşecek olan açık sahnede yer almak için ilk günden adını yazdırmayı unutma!

Bir hikaye anlatmak, enstrüman çalmak, şiir okumak, dans etmek ya da şarkı söylemek için profesyonel olmana gerek yok. Sana hayat veren şey her neyse, sahneye çık ve bize ilham ol!

kozmiksp-logo-02.png

PROGRAM

bottom of page