top of page
kozmiksp-logo-02.png

ATÖLYELER

MASTER B &   HÜLYA ERBEYLİ

Tantra: Kutsal Kalp Bağlantısı

Bu atölye, kalplerini ve kendilerini başkalarıyla daha derin bir bağlantıya açmak isteyen bireyler ve çiftler için uygundur.

Uygulamalar, kalp enerjisinin akışı için vücuttaki enerji merkezlerinin açılmasını, sesle şifalandırmayı, görselleştirmeleri ve duyuları ayarlayarak daha güçlü kalp ve kalp bağlantıları kurmak için

katılımcılarla ortak çalışmayı içerecektir. Tantra kim olduğumuzu hatırlatan özümüze yolculuk etmektedir. Evrendeki en güçlü enerji kaynağı olduğu için yalanlardan gerçeğe yolculuk yapmayı anlatır. Evrendeki her canlı; bitkiler, hayvanlar, insanlar;  en büyüğünden  en küçüğüne kadar hepsi Tantra'yı bilerek veya bilmeyerek kullanır. Yaratılışın kaynağıdır.


Master B dünya'nın birçok yerinde atölyeler yaptı ve bu enerji kaynağının yanlış kullanıldığında bireyi nasıl güçsüzleştirebileceği veya güçlendirebileceği hakkında konuşmalar yaptı. Simdi sizzler icin Londra’dan geliyor.

Tantra, Hindistan kökenli bir spiritüel ve bedensel uygulama sistemidir. Temelde, bireyin ruhsal ve fiziksel gelişimini desteklemek,  farkındalıkla dolu bir yaşam sürmek için çeşitli teknikler ve öğretiler kullanır.

Tantra'nın kökleri, Hinduizm ve Budizm gibi antik Hint felsefelerine dayanmaktadır. Bu pratik, bedenin enerji merkezlerini (chakra'ları) açarak ve enerji akışını düzenleyerek denge ve uyum sağlamayı hedefler. Bu sayede, kişinin beden, zihin ve ruh arasında bir bütünlük hissetmesi ve kendini daha derin bir seviyede keşfetmesi amaçlanır.

WhatsApp Image 2024-02-17 at 20.16.36.jpeg
hulya 3.  (1).jpg

HÜLYA ERBEYLİ

Kendini Keşfet ve Gücünü Eline Al 

Hülya Erbeyli, deneyimli bir eğitmen ve profesyonel koç olarak sizi dönüştürücü bir deneyime davet ediyor. 25 yılı aşkın süredir bireyler ve gruplarla çalışan Hülya, insan ruhunun derinliklerini keşfetmeyi ve potansiyelini ortaya çıkarmayı temel alan bir çalışma tarzına sahiptir. Liderlik, çocukluk ve ergenlik şartlanmışlıkları, tantra, dişil liderlik, dans terapi, Rahim bilgeliği, metafizik gibi alanlarda eğitimler almıştır.  

Hülya, bireylerle ve gruplarla yakından çalışarak, katılımcıları içlerindeki gerçek benliği keşfetmeye ve içsel güçlerini harekete geçirmeye teşvik eder. Koçluk, beden hareketleri, yaratıcı dans, müzik, meditasyon ve sanat gibi çeşitli ifade biçimlerini kullanarak derin bir keşif ve şifalanma yolculuğuna rehberlik eder.

Hülya'nın rehberliğinde, kendi otantik benliğinizi keşfetmek için yola çıkacaksınız. Duyularınızı harekete geçirme, yaratıcı potansiyelinizi ortaya çıkarma ve kendinizle daha derin bir bağlantı kurma konusunda hazırlıklı olun. Hülya'nın sunacağı atölyelere katılarak  içinizdeki çocuk ve ergen ile bağ kurarak onların dönüştürücü gücünü keşfedebilirsiniz.
 

Purple and Blue Neon Photo Tiktok Profile Picture Kopyası (5).png

Bora ERCAN

Hatha ve Tantra Kriyaları ve Meditasyonları

Güne Başlangıç Pratikleri kök ve karın bölgesi çakralarının aktivasyonu üzerine kurulu mudra, bandha ve kriyaların derinlemesine uygulanmasıdır. Bastrika pranayama, köklenme asanaları, güneşi delme ve içme egzersizleri, viparita karani kundalini kriyası uygulanacaktır.

Bu çalışmalar sindirim ve dolaşım sisteminlerini düzenler, ayrıca, otonom sinir sistemini de düzenleyerek sempatik sinir sistemini canlandırır. 

MASTER B 

Erkek çemberi

Erkek çemberi, erkeklerin bir araya gelip yaşamlarının çeşitli yönleri hakkında açık ve dürüst tartışmalara girdiği destekleyici ve kapsayıcı bir ortamdır. Bu daireler, katılımcıların yargılanma korkusu olmadan deneyimlerini, zorluklarını ve duygularını paylaşabileceği güvenli bir ortam sağlar. Katılımcılar genellikle birbirlerine tavsiyelerde bulunur, cesaretlendirir ve empati sunar, böylece kişisel büyümeyi ve üyeler arasında bir topluluk duygusu oluşur. Düzenli toplantılar ve karşılıklı destek aracılığıyla, erkek çemberleri duygusal refahı, öz farkındalığı ve olumlu erkeklik anlayışını teşvik etmeyi amaçlar.

WhatsApp Görsel 2023-08-05 saat 19.33.26.jpg

NURCAN ILGIN &   BARBARA MUŚ

Kadın çemberi  

Kadın çemberi  kadınların bir araya gelip açık ve samimi konuşmalar yaptığı, destekleyici ve kucaklayıcı bir ortam sağlar. Bu daireler, katılımcıların deneyimlerini, duygularını ve endişelerini paylaşabileceği güvenli bir alan sunar. Genellikle birbirlerine destek olurlar, birlikte büyümeyi teşvik ederler ve kadın dayanışmasını güçlendirirler. Kadın daireleri, bireysel ve kolektif olarak kişisel gelişimi desteklemenin yanı sıra kadınların güçlenmesini ve kendilerini ifade etmelerini sağlamayı amaçlar.

WhatsApp Image 2024-02-17 at 01.36.14.jpeg
hula (12).jpg

BARBARA MUŚ

Hula Dansı

Hula Dansı Nedir? Hawaiililer için, Hula bir yaşam biçimidir. Pahu davullarının ritmi ve dansçının ayakları, sadece bedeni değil, aynı zamanda kalbi de hareket ettirir. Güç veren seslerin keşfi. Pasifik halklarının efsaneleri hakkında bilgi edinmek. Sonuç olarak, Doğa'nın içindeki gücü ve kuvveti ifade eden şarkı ve dansları inceleyen Hawai bakış açısını öğrenmek.

BARBARA MUŚ

Tahiti Dansı

Tahiti dansı, zarafet ve güzellikle güç ve özgüvenin birleşimidir. Tahiti, Güney Pasifik'te bir adadır ve Fransız Polinezyası'nı oluşturan adalar grubunun en büyüğüdür. Tahiti dansı, hula'dan daha hızlı tempolu olup, güçlü vuruşlara ayarlanmış hızlı kalça sallamalara odaklanır. Dansçılar sıralanır ve dans, çeşitli kalça hareketlerini, daireleri, yarı daireleri ve sekizler şeklinde anlatan hikayeler anlatmak için kullanılır. Dansçılar, kalça hareketlerinin vurgulandığı püsküllü kemerli çim etekler gibi süslü kostümler giyerler ve parlak renkli çiçek taçları takarlar.

0c514556-2eff-45b2-b829-60bf8d3df26e.JPG
IMG_7379-Edit.jpg

BARBARA MUŚ

5th Ritim Dansı  (Beden Farkındalığı)

Beden farkındalığı, bedenimizi daha bilinçli bir şekilde kullanmamıza ve daha aktif olmamıza olanak tanır. Bedenin sınırlarını anlamamıza ve etrafımızdaki alanda daha güvenle hareket etmemize izin verir. Ders, bedenimizi hatirlama, bağlantılar kurma ve hareket yoluyla yaratıcılığı keşfetme konularını içerecektir. 

Beden duyumlarının farkına varma üzerinde çalışmak, şunları içerir: 

• Beden duyularının geliştirilmesi (duyusal farkındalık) 

• Duygu ve hareket için dil geliştirme Duyusal farkındalık şunları içerir: 

• Bedeni canlandıran tüm hareket uygulamaları - ağırlığı etkinleştirme, nefesi derinleştirme, akış, beden içinde bağlantılar.

NURCAN ILGIN

Rise and Shine Yoga

Festival süresince her sabah Nurcan’ın eğitmenliği eşliğinde Vinyasa yoga akış dersleri gerçekleşecek. Modern yoga pratiklerinden biri olan Vinyasa, hareketi nefes ile uyumlandıran, Asanalar arası yumuşak geçişleri içeren, her seviyeden yoga severe uygun bir stil. Bu akıcı seanslar ile güne başlamak sana enerji vermekle kalmayacak, aynı zamanda beden ve zihinle bağ kurmana vesile olacak.

nurcan.jpg

Dr Seth

Ayuverda Uzmanı

Bu egitici seminerde sağlıklı yaşam için Ayurveda'nın sırlarını keşfedin. Dengeli ve sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik eden atlaardan gelen bilgelik ve uygulamalara dalın. Ayurveda'nın sizi uzun ömürlü ve genel olarak iyi hissettirmeye nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin. Ayurvedik beslenme prensiplerini, öz bakım ritüellerini ve bilinçli yaşamı keşfedin. Ayurveda ile canlı ve uyumlu bir yaşama giden anahtarları ortaya çıkarın.

Screenshot_20230710_095205_Instagram (1).jpg
1680048229235.jpg

EGE 

Bizlere Doğa ve Müziğin insan üzerindeki etkilerini , bizlere hayatımızda bu sanatı , yaşamımıza nasıl entegre edeceğimizi ve içimizdeki saklı olan sanatçıyı nasıl gün yüzüne çıkaracağımızı anlatacak. Ege flüt ile festivalde bize mistik muzikleriyle eslik edecek.

master b etkili konuşma.jpg

MASTER B

Alternatif Diyaloğu Atölyesi

Ben Antonius, aynı zamanda Master B ve Huna Ka Ni Ho Wa olarak da bilinirim.
Birçok insan basit bir gerçekten habersizdir: İyileşme yolunun her zaman kendinizden ve İlahi Yaratıcı'ya olan bağlantınızdan başladığıdır.
Bu bilgiyi sizinle paylaşmaya başlayayım. Ruhani varlıklar olarak, fiziksel bedenlerde, hayat denilen bu yolculukta insan deneyimi yaşıyoruz. İnsanın AKA HU MAN BE IN olarak açılımı budur.
İnsan olarak, içsel ruhsal gücümüze çıkmalı ve iç dünyamızı iyileştirip içsel bilgimize ulaşmalıyız. HU MAN BE IN olarak, çoğu insan çevrelerini kirletmekten kaçınma bilincine sahiptir, ancak çoğu insan bedenlerini kirletmekten ve ruhun bu damarına ne koyduklarından habersizdir. Aynı zamanda zihni nasıl ve ne şekilde koruyacaklarının hiçbir farkındalığı yoktur - en güçlü olanı olan düşünceleri ve bunların gerçekleşme gücünü.
Zihin o kadar güçlüdür ki, size bu küçük bir hikayeyi paylaşacağım. Bu da beni düşüncenin ve zihnin gücü ve olasılığına geri getiriyor.
Kozmik Festival de, sizinle zihnin gücü aracılığıyla kendinizi ve diğerlerini 'büyülemek'ten kaçınmanın ne kadar önemli olduğunu paylaşacağım.
Alternatif Diyaloğu atölyesiyle, bilinçli olmanızı ve bilinçsiz olanı bilinçli hale getirmek için kelimelerle konuşmanızı paylaşacağım. Hazır mısınız?

shutterstock_1149020210.jpg

NURCAN ILGIN

 Bilinçli Flört Atölyesi 

Tutkulu ve otantik bir ilişkinin anahtarı burada! Bu dönüştürücü atölyede,
değerlerinizi, arzularınızı ve hayatınızdaki bir partnerden ne istediğinizi net bir
şekilde belirleyeceksiniz. Etkili iletişim stratejileri öğreneceksiniz. Başarılı
bağlantıların sırlarını çözerek sevgi, samimiyet ve hayalini kurduğunuz ilişkiye nasil
ulaşacaginizin anahtarini bulacaksınız. Mükemmel hayat arkadasinzi bulma
yolculuğunda bu aydınlatıcı atölyeye katılmayı kaçırmayın!
Bilinçli Flört Atölyesine katılın ve anlamlı ve kalıcı bir ilişki yaratma fırsatını
kucaklayın. 

hulya ikinci foto  (1).jpg

HÜLYA ERBEYLİ

Dualitenin Dansı

Yaratıcı Dans Atölyesi
"Zıtlıkların içindeki denge, gerçek aşkın dansıdır." – Mevlana

Dualite, iki zıt kutbu veya birbirleriyle çatışan farklı öğeleri içeren bir kavramdır. Bu iki zıt unsurun bir arada bulunma hali bütünlüğü tanımlar. Aynı zamanda içimizdeki çatışmaları barındıran bu zıtlıkları, yin ve yang, eril ve dişil, aydınlık ve karanlık, iyilik ve kötülük gibi örneklerle ifade edebiliriz. 

Kendi içimizdeki bu zıtlıkları bilinçli bir şekilde dengeleyip kabul ettiğimizde, denge bulabilir ve bütünlüğe doğru adım atabiliriz.


Bu dans atölyesi hareket, dans ve müziğin gücünü kullanarak farkındalıklarınızı, keyifli bir akış ile bedenlemenize alan açmak için tasarlanmıştır.  
 

Purple and Blue Neon Photo Tiktok Profile Picture Kopyası (5).png

Bora ERCAN

Hatha ve Tantra Kriyaları ve Meditasyonları

Güne Başlangıç Pratikleri kök ve karın bölgesi çakralarının aktivasyonu üzerine kurulu mudra, bandha
ve kriyaların derinlemesine uygulanmasıdır. Bastrika pranayama, köklenme asanaları, güneşi delme
ve içme egzersizleri, viparita karani kundalini kriyası uygulanacaktır.
Bu çalışmalar sindirim ve dolaşım sisteminlerini düzenler, ayrıca, otonom sinir sistemini de
düzenleyerek sempatik sinir sistemini canlandırır.

element dans.JPG

MASTER B

 Ateş Çemberi

Bir ateş  çemberi geçmişten istenmeyen enerjileri ve bağları serbest bırakmak ve yeni niyetler için yer açmak için kullanılan güçlü bir Şamanik uygulamadır. Bir ateş cemberi, mutsuz anıları, korkuları, negatif duyguları ve Higher Self'inize hizmet etmeyen her şeyi serbest bırakmak için kullanılabilir.

WhatsApp Image 2024-02-16 at 22.43.40.jpeg

HÜLYA ERBEYLİ

Cinselliği Şifalandırma

İç Ergen Çalışması

Yaşamınızdaki daha derin samimiyet ve bağlantı düzeylerinin kilidini açmak için içinizdeki ergen ile bağ kurmamız gerekmekdir. Her birimizin içinde, hem mücadeleleri hem de kullanılmayan potansiyeli taşıyan, canlı bir parçamız olan bir iç ergen ile  yaşarız. Ergenlik yıllarımızdan kalma şartlanmışlıklar, farkında olmadan şimdiki hayatımızı etkileyebilir ve anlamlı bağlar kurma yeteneğimizi engelleyebilir.

Bu atölyede, sizi içinizdeki ergenle olan bağınızı keşfetmeye ve şifalandırmaya davet ediyoruz. Birlikte, kendinizle ve başkalarıyla otantik bir şekilde bağlantı kurma yeteneğinizi canlandırarak, gizli güçleri ve içinizdeki kıvılcımı ortaya çıkaracağız.

Koçluk, Yaratıcı Dans, Müzik ve Meditasyon yöntemlerinin kullanıldığı bu atölye çalışmasında, içinizdeki ergenin şartlanmışlıklarını  iyileştirmek ve daha derin bağlar kurabilmek için bir yolculuğa çıkacağız.

11053210_10152844596121175_380871654414739634_n.jpg

Seda SHARAM

Kundalini Yoga Meditasyon, Mantra ve Nefes 

Kundalini Yoga Meditasyon, Mantra ve Nefes Çalışması Atölyesi

Bu atölye çalışması, zihni sakinleştirmek, enerjiyi dengelemek ve içsel huzuru artırmak için Kundalini Yoga, Meditasyon ve Mantra Nefes tekniklerini bir araya getiriyoruz. Katılımcılar, bedenlerini ve zihinlerini yeniden canlandırmak için basit ancak etkili teknikler öğrenip deneyimleyecekler.

Atölye İçeriği:

  1. Kundalini Yoga Pozları: Kundalini Yoga'nın özel pozları ve hareketleriyle bedeni açma ve esneklik kazanma.

  2. Meditasyon Pratiği: Zihni sakinleştirmek ve içsel huzuru artırmak için meditasyon tekniğinin uygulanması.

  3. Mantra Nefesi: Kundalini Yoga'nın güçlü nefes teknikleriyle birlikte özel mantraların kullanımıyla nefesi yönlendirme ve enerjiyi dengeleme.

Bu atölye çalışması, her seviyeden katılımcıya açıktır. Tekniklerin basit ve uygulanabilir olması, herkesin rahatlıkla katılmasını sağlar.

35533761_399336493886128_2277371147022499840_n.jpg

Seda SHARAM

Ben kimim?

"Ben kimim?" cevaplanması imkansız bir sorudur; net bir cevabı yoktur. Zihnin çeşitli yanıtlar üretebilir.  Bu 1,5 saatlik oturumda, herkes çiftler halinde karşılıklı oturacak. Eşleştiğiniz kişiyi tanıyor olmanız ya da olmamanız önemli değil.

Bu gerçekten sihirli bir egzersizdir. Zihnin doğal akışını gözlemlemenizi sağlarken aynı zamanda dışarıdan bir gözlemci olabilme yeteneği kazanmanıza da olanak tanır.

65319198_10156182661196175_7891905868420087808_n.jpg

Seda SHARAM

Mantra, Müzik,   Şarkı, Ezgi  Ecstatic Dans

Müzik, Mantra, Şarkı, Ezgi ve Coşkulu Dans eşliğinde büyülü bir akşam deneyimleyin. Bir araya gelerek neşe, eğlence ve bilinçli farkındalık dolu bir gece geçireceğiz. Birlikte kendi kendimizi keşfetme ve dönüşüm yolculuğuna çıkmak için bize katılın. Bu gece içimizdeki ateşi yakalım, eskiyi yakıp yenilenerek tazelikle ortaya çıkalım ve yaşamın büyüsünü kucaklamaya hazır olalım.

African Dance&Music Ensemble9.JPG

​Afrika Dansı Eğitmeni

Afrika Dansı Atölyesi

"Konuşabiliyorsan şarkı söyleyebilir, yürüyebiliyorsan dans edebilirsin." Zimbabwe Atasözü

Türkiye’nin ilk Afrika Ritim ve Dans Topluluğu Dans Afrika’nın kurucusunun eğitmenliğinde, ve grubun baş davulcusu Senegal’den Salim Peker’in canlı Afrika müziği eşliğinde ruhu özgürleştirmenin yanı sıra vücudu uyandıran, akort eden, onurlandıran, varoluşunuza denge getiren, her yaş ve yetenekte katılımcılara açık bu mutlu ve özgür ruhlu Afrika Dansı Atölyesi'nde nefes kesici bir buluşmaya hazır olun…

Dans, ilk iletişim yöntemlerinden olduğu için içimizde derinlerde, kök salmış halde mevcuttur. Afrika Dansı ve müziği; caz, funk, tap, salsa, Afro-Kuban, hip-hop, swing, zumba gibi birçok dans ve müzik türünün kökenidir ve yurt dışında oldukça yaygın hale gelmiştir. Afrika Dansı, sizi Afrika davullarının ritmik vuruşlarıyla ruh, beden ve zihni uyum içinde bir araya getiren harika bir yolculuğa çıkarır. Daha önce hiç dans etmemiş olsanız bile, hatta iki sol ayağınız olduğunu düşünseniz bile, kendi ritim duygunuzla gelişebilir ve onunla bağlantı kurabilirsiniz. Şimdiye kadar bilinen tüm danslardan çok farklı canlı müzik eşliğinde yapılan, zengin içerikli, doğal, atletik, enerjik, kabilesel, ve neşeli bir tarz olan Afrika Dansının en önemli bileşeni dansçının iç dünyası, dansa getirdiği heyecan, can, ruhtur ki bu da kendi iyileşmemizin öz kaynağıdır.

Purple and Blue Neon Photo Tiktok Profile Picture Kopyası (5).png

Bora ERCAN

Yoga Felsefesi Ve İmza Etkinligi

Yoga felsefesinin günümüzde dünyasındaki yeri başlıklı konuşma ve küçük bir imza etkinliği.

physiotherapy.jpg

Serap DANYILDIZ

BESLENME TERAPİSİ

Bu 90 dakikalık çalışmada, beslenme terapisi ve Kinezyoloji hakkında bilgilerini sizinle paylasacak. Beslenme terapisi, beslenme bilimini optimum sağlık, en iyi performans ve hastalık önleme amacıyla uygulamaktır. Beslenme terapisi, hastalıkları hafifletmek veya önlemek ve optimal sağlığı teşvik etmek için dikkatle derlenmiş diyet ve yaşam tarzı önerilerini kapsar.

 

Beslenme Terapisinin Faydaları:

 

Sindirim sağlığını iyileştirir.

Kilo kaybı ve tip II diyabetin tedavisine yardımcı olur.

Bağışıklık sistemini destekler.

Enerjiyi artırır.

Kişiye özel program: Her bireyin farklı olduğunu göz önünde bulundurarak sizin için doğru olanı belirler. Metabolizmanızı da dikkate alır.

Kinezyoloji, sağlığı ve iyi olmayı geri kazanmada bütünsel bir yaklaşımdır. 1960'larda Dr. George J. Goodheart tarafından başlatılan bu sistem, teşhis için kas testini kullanır ve sağlık ve iyi olmayı geri kazanmak için çeşitli terapi yöntemleri uygular. Vücudunuz bir denge dışında olduğunda bunu hisseder ve doğru soruları sorarak (elektrik çarpması içermez!) neyin yanlış olduğunu öğrenebiliriz. Kinezyoloji, sindirim, hormonal, nörovasküler, lenfatik, meridyen ve iskelet sistemlerini ele alır ve bir dengesizliğin kök nedenini sadece semptomları değil, tedavi edebilir.

 

Sağlığınız ve iyi olmanız hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu bütünsel yaklaşımları keşfedin. Beslenme terapisi ve kinezyolojinin, yaşam kalitenizi iyileştirmek için size kişiselleştirilmiş çözümler sunabileceğini keşfedin.

Festival surecinde kendisinden terapi seasanlari alabilirsiniz.,

bottom of page