kozmiksp-logo-02.png

REHBERLER

ornamm-05.png
alper.png

ALPER AKÇAY

Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde aldığı eğitimden sonra Alper, zihin-beden ve hareket disiplinlerinde de kendini geliştirmeye devam etti. Anadolu mistisizmiyle kurduğu bağ ile birlikte 17 yılı aşkın süredir Sema’yı uyguluyor. Alper, yeni medya, performans sanat, dans, video ve fotoğrafçılıkta özgün eserler üretmenin yanı sıra karma sergiler, projeler ve performanslar da dahil olmak üzere pek çok disiplinde tanınmış birçok sanatçıyla işbirliği yapmaya devam ediyor. Holistik bir yaklaşımla gelenekten gelen bilgileri, sanat deneyimi ve geleneksel müziğin iyileştirici gücüyle harmanladığı atölyelerine www.bir.one adresinden ulaşmak mümkün. Alper Akçay hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için www.alperakcay.com ve IG hesabı olan @alperakcaytr ye göz atabilirsin.

  • Beyaz Instagram Simge

NURCAN ILGIN

İnsanlığa ve insanlara bir katkı sunabilme tutkusuyla Londra Birkbeck Üniversitesinde Sosyal Bilimler okudu. 2016 yılında bu tutkusunu doğu felsefesi ve spiritüel pratiklerle birleştirmeye karar verdi. Ardından Hindistan’da ilk yoga eğitimini tamamladı. Başlangıçta yoganın tamamen fiziksel yönüyle ilgilenen Nurcan, zaman içinde zihin yansımalarına da kulak vererek öğretilerini bütünsel bir alandan paylaşmaya başladı. Asanalar aracılığıyla benliğin keşfedilebileceğini gören Nurcan için bugün yoga, doğal bir yaşam tarzı. Ona iyi gelen pratikleri çevresindekilerle paylaşmaktan büyük keyif alır, uzmanlık eğitimini tamamladığı esoterik yoga, Vinyasa akışları ve bütünsel ruh-beden-zihin çalışmalarını festivalde de aktarmak için sabırsızlanıyor. Nurcan’ın en güncel paylaşımlarını IG blogu olan @nurcan_soul_of_light üzerinden takip edebilirsin.

nurcan.png
  • Beyaz Instagram Simge
umut.png

UMUT FIRAT EROĞLU

Türkiye’nin tanınmış spiritüel rehberlerinden Umut Fırat Eroğlu, 2016 yılından bu yana şifa etkinlikleri ve festivaller gerçekleştiren Kökler ve Dallar topluluğunun kurucusudur. Türkiye’de ve Avrupa’da şamanik inzivalar düzenleyen, eğitimler ve bireysel seanslar veren Umut Fırat, aynı zamanda Hürriyet gazetesi Pazar ekinin bilim ve teknoloji köşe yazarıdır. Takipçileriyle düzenli olarak Instagram’da her hafta canlı yayınlanan Salı Ritüeli programında buluşan Umut Fırat,
Ruhun Teknolojisi isimli podcast kanalıyla da Spotify üzerinden paylaşımlarda bulunuyor. Aynı zamanda BluTV’de kendisiyle yapılan röportajların yer aldığı, Kökler ve Dallar’ın hikayesiyle başlayan ‘Şamanın Yolunda’ isimli bir belgesel yer alıyor.

  • Beyaz Instagram Simge

NESLİHAN ÜNVER

Nefes ve Dönüşüm Koçu & ICF PCC Mentör Koç

 

İstanbul Üniversitesinde Sosyoloji ve Marmara Üniversitesinde Güzel Sanatlar Fakültesi deneyimleriyle birlikte nefes ve dönüşüm kavramları üzerine eğilmeye başladı. Nefes ve düşüncenin ruhsal kimliğe olan etkisini fark etmesiyle hayatında yeni bir dönem başladı. Alanda 1994 yılından beri faaliyet gösteren Neslihan, Qidea Coaching Academy ve Nefesin Design’da PCC mentör koç olarak çalışıyor. Nefes ve düşünce alışkanlıklarının bilinç ve bilinçaltı dönüşümü hakkında workshop çalışmaları yaparak bu konularda profesyonel koçluk eğitimleri veriyor. Ruhsal boyutta niyetleriyle aynı frekansı yakalayıp şifalanmak isteyenler için bireysel ve grup çalışmalarını da sürdürüyor. @neslihanunverovgu IG hesabından güncel çalışmalarını takip edebilirsiniz. 

  • Beyaz Instagram Simge
neslihan.png

CENK GÜÇBİLMEZ

cenk ve nihal.png

15 yıllık kurumsal hayat deneyiminin ardından ritmin iyileştirici gücüne odaklanmaya karar veren Cenk, müzik-ses-ritim yolculuğuna Okay Temiz Ritim Atölyesindeki Afrika ritimleri ve müziği ile ilgili çalışma ve konserler ile başladı. Farklı müzik gruplarında perküsyon ve davul çalmasının ardından kendi ritmine odaklanmayı tercih etti. Hâlen Rhythm Arena ekibi ile ritim üzerine çeşitli kurumsal workshop çalışmalarında yer alıyor. Surya Maarten’ den, British Academy Sound Healing Therapy (BAST) merkezi ve Peter Hess Institut’den aldığı eğitimlerle alanda kendini geliştiren Cenk, hastanelerde, yoga ve danışmanlık merkezlerinde ses terapisi çalışmaları yaptı. Bir yandan da ses meditasyonu eğitimleri vermeye devam ediyor. Onun en güncel paylaşımlarını @cenkgucbilmez IG hesabı üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

  • Beyaz Instagram Simge

NİHAL AÇIKPORTALI

Festivaldeki atölyesinde Cenk’e eşlik edecek olan Nihal Açıkportalı ise yolculuğuna 2015 senesinde Nefes’in insan üzerindeki olumlu etkilerinin önemini fark ederek başladı. Psikologlar ve çeşitli sağlık kurumları ile koordineli çalışmalarının yanı sıra bireysel ve grup atölyeleri yapmaya devam ediyor. Nefesi, insanı ve var olan ile bağlantıyı idrak edebilmek adına Maya Şamanizmi ve astroloji eğitimleriyle yolculuğu sürüyor. Nihal’in güncel paylaşımlarına IG hesabı @nihalnefesses üzerinden erişebilirsin.

  • Beyaz Instagram Simge

KAAN HANTAL

5 sene önce hayatını değiştirip uzun bir yolculuğa çıkan Kaan, ilk olarak bu dünya turu esnasında ses meditasyonu ve handpan ile tanıştı. Türkiye’ye döndükten sonra eğitimlerini tamamlayarak öğrendiklerini çevresiyle paylaşmaya başladı. Kaan, festival bünyesinde ses meditasyonları ve handpan performanslarıyla bize eşlik edecek. Kaan’ın müziğinden ufak kesitler dinlemek için @kaanhantal IG hesabına göz atabilirsin.

  • Beyaz Instagram Simge
kaan.png