top of page
kozmiksp-logo-02.png

REHBERLER
2024

ornamm-05.png
master b rehber.png

Master B

Master B şamanizm ve maneviyat yolculuğuna St Lucia da basladi.Kariyerine klasik bale ve baska dans alanlarinda devam etti. Uzan bir seyahat sonrasinda Hindistanin Goa sehrine yerlesti ve 8 yil boyunca yoga,masaj ve tantra alaninda hem egitimler aldi hem egitimler verdi. Ingiltere’ye yerlesti ve Tantra egitimlerine halen ingiltere’de devam etmektedir.

 

Tantra kim olduğumuzu hatirlatan ozumuze yolculuk etmekdir. Evrendeki en güçlü enerji kaynağı olduğu için yalanlardan gerçeğe yolculuk yapmak. Evrendeki her canlı; bitkiler, hayvanlar, insanlar; en büyüğünden en küçüğüne kadar hepsi Tantra'yı bilerek veya bilmeyerek kullanır. Yaratılışın kaynağıdır.

 

Dunya nin bir cok yerinde atölyeler yapti ve bu enerji kaynağının yanlış kullanıldığında bireyi nasıl güçsüzleştirebileceği veya güçlendirebileceği hakkında konuşmalar yaptı.

HÜLYA ERBEYLİ

HÜLYA ERBEYLİ REHBER.png

Hülya Erbeyli, deneyimli bir eğitmen, koç ve danışman olarak sizi dönüştürücü bir deneyime davet ediyor. 25 yılı aşkın süredir bireyler ve gruplarla çalışan Hülya, insan ruhunun derinliklerini keşfetmeyi ve potansiyelini ortaya çıkarmayı temel alan bir çalışma tarzına sahiptir. Çocukluk ve ergenlik şartlanmışlıkları, tantra, dişil liderlik ve dans terapi gibi alanlarda eğitim alarak uzmanlaşmıştır.

 

Hülya, bireylerle ve gruplarla yakından çalışarak, katılımcıları içlerindeki gerçek benliği keşfetmeye ve içsel güçlerini harekete geçirmeye teşvik eder. Koçluk, beden hareketleri, yaratıcı dans, müzik, meditasyon ve sanat gibi çeşitli ifade biçimlerini kullanarak derin bir keşif ve şifalanma yolculuğuna rehberlik eder.

 

Hülya'nın rehberliğinde, kendi otantik benliğinizi keşfetmek için yola çıkacaksınız. Duyularınızı harekete geçirme, yaratıcı potansiyelinizi ortaya çıkarma ve kendinizle daha derin bir bağlantı kurma konusunda hazırlıklı olun. Hülya'nın sunacağı atölyelere katılarak  içinizdeki çocuk ve ergen ile bağ kurarak onların dönüştürücü gücünü keşfedebilirisiniz.

nurcan rehberler (1).png

NURCAN ILGIN

İnsanlığa ve insanlara bir katkı sunabilme tutkusuyla Londra Birkbeck Üniversitesinde Sosyal Bilimler okudu. 2016 yılında bu tutkusunu doğu felsefesi ve spiritüel pratiklerle birleştirmeye karar verdi. Ardından Hindistan’da ilk yoga eğitimini tamamladı. Başlangıçta yoganın tamamen fiziksel yönüyle ilgilenen Nurcan, zaman içinde zihin yansımalarına da kulak vererek öğretilerini bütünsel bir alandan paylaşmaya başladı. Asanalar aracılığıyla benliğin keşfedilebileceğini gören Nurcan için bugün yoga, doğal bir yaşam tarzı. Ona iyi gelen pratikleri çevresindekilerle paylaşmaktan büyük keyif alır, uzmanlık eğitimini tamamladığı esoterik yoga, Vinyasa akışları ve bütünsel ruh-beden-zihin çalışmalarını festivalde de aktarmak için sabırsızlanıyor. Nurcan’ın en güncel paylaşımlarını IG blogu olan @nurcan_traveller     üzerinden takip edebilirsin.

barbara rehberler.png

BARBARA MUŚ

Barbara Muş, psikolog ve masaj terapisti olan Barbara, Latin Amerikan, Hawai Hula ve Tahiti danslarında tutkulu bir dansçıdır.

Latin Amerikan Dansı yolculuğu, dünyanın en iyi eğitmenlerinden biri tarafından yetiştirildiği "The
Salsa Kings"  Dans Okulu'nda başladı. Altı yıl önce Hawai dansı – Hula'nın güzelliğini keşfetti ve hemen aşık oldu. O zamandan beri, Hawai kültürüne, müziğine, dansına ve masajına derin tutku Besler. Barbara'nın, dans etmeyi ve sadece dans etmeye teşvik etmekle kalmayıp, doğayla bağlantı kurmasını ve içgüdülerini takip etmesini teşvik eden Justyna Miąc, Magdalena Samojllik, Joshua Lanakila Mangauil, Mana ve Hinatea gibi olağanüstü öğretmenlerden egitimi almış.
Psikoloji alanındaki geçmişiyle dansi birbirine baglamis, Ingiltere ve Polonya gibi bir cok yerde dans egitimleri vermektetir. Barbara, doğanin her zaman ilham kaynağı olduğu ve adaların doğanin ritimleri tarafından etkilenen dersler sunar. Hawai Hula ve Tahiti hareketlerinin temel tekniklerini öğrenmek için atölyelerimize katılın. Bu oturumlarda, zarafet, akış ve ifade tarzınızı zahmetsizce uyum sağlayabileceginiz adimlar ogreneceksiniz. Hareketin mutluluğunu ve daha derin anlamını
hissedeceksiniz. Adadan doğrudan kısa bir koreografi öğreneceğiz ve tamamen yeni bir şey keşfetmekten kaynaklanan mutlulukla atolyemizi bitirecegiz. Pozitif enerji,

dr seth rehber.png

Dr.   SETH

Dr. Sethsiri Wijayasingha, Sri Lanka'da doktor bir ailenin çocuğu. Babası Sarathchandra Wijayasinha, Ayurveda Üniversitesi'nde nöropatoloji profesörü olarak çalışan Ayurveda doktorudur. 
Dr. Seth, Colombo'daki Ayurveda Tıp Üniversitesi'nde eğitim aldı. Gampaha Wikramarchi'de okudu. Panchakarma (detoks) uzmanı olarak dereceyle fakülteyi bitirdi.
Ayrıca akupunktur teknikleri, çeşitli Tibet teknikleri ve Tayland tıbbi üzerine de çalışmalar yaptı. Üniversiteden mezun olduktan sonra aile kliniğinde çalıştı ve daha sonra Mirissa'da kendi küçük kliniğini "Madunandani Ayurveda Mirissa" adıyla kurdu.
2015 yılında müşterilerinin daveti üzerine Türkiye'ye taşındı ve Alanya'daki bir Hotel'de uygulamalarına başladı.
Ukrayna, Rusya ve Çek Cumhuriyeti ve Turkiye’de Ayuverda ve Akapuntur, Detox programıyla hizmet vermektedir.
 

BORA REHBER.png

BORA ERCAN

İzmir doğumlu. ODTÜ Matematik Bölümü’nde lisans eğitiminin ardından, ODTÜ Felsefe Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Manchester Üniversitesi’nde konuk araştırmacı olarak bulundu. Gezi edebiyatı ve edebi fragmanlar tarzında kitaplar yayımladı. Yoga ve meditasyon üzerine yazdığı kitaplar geniş bir okur kitlesine ulaştı. En son kitabı Meditasyonun Temelleri.

ege rehberler.png

EGE 

Ege: Bizlere Doğa ve Müziğin insan üzerindeki etkilerini , bizlere hayatımızda bu sanatı , yaşamımıza nasıl entegre edeceğimizi ve içimizdeki saklı olan sanatçıyı nasıl gün yüzüne çıkaracağımızı anlatacak. Ege flüt ile,  festivalde bize mistik müzikleriyle eşlik edecek.

rehberler (2).png

Seda SHARAM

Yaşamını Los Angeles’ta geçiren Elizabeth Seda Sharam, uzun yıllar Los Angeles, Tulum, Meksika, Kosta Rika ve Taylant’ta Kundalini Yoga, Meditasyon, Meditatif ve Ekstatik Ateş Dansı, Reiki, EFT, Nefes ve Mantra alanlarında eğitmenlik eğitimleri verdikten sonra son 3 senedir yarı zamanlı Bodrum’a yaşayarak bilgilerini sevgiyle paylaşmaya devam etmektedir.

Boğaziçi Üniversitesinden sonra University of Washington ve Yale University’de Mutluluk Psiklojisi üzerine yaptığı çalışmalarla, “Rewiring the brain for happiness” metodunu kurmuştur. Bu metod, Zihni Mutluluğa programlama projesi olarak pozitif psikolojide yer bulmuştur. Seda, A.B.D, orta Amerika, Taylant’da binlerce seminer ve dersler vermiştir. Çalışmaları A.B.D.’de konunun önde gelen dergi ve radyo programlarında yer bulmuştur. Meksika ve Kosta Rika’da yaşadığı senelerde Maya  Şamanları ile  şamanik   enerjisini derinleşmiştir.

Dünyanın bir numaralı kundalini eğitmenlerinden Gurmukh Kaur Khalsa dan aldığı eğitimlere ek olarak Costa Rica ve meksikada   Şamanlarla yaptığı çalışmalarla birleştirerek eğitimlerini Bodrum, Tulum ve Taylant’da  vermeye devam etmektedir.

inci_rehberler.png

İnci   TURAN

Afrika Dansı Eğitmeni
Almanya doğumlu İnci Turan, 2005'ten beri Türkiye'de Afrika Dansı'nı yaygınlaştıran bir sanatçıdır. Oracle, Xerox ve Akbank'ta çalıştıktan sonra New York'ta Afrika Dansları eğitimi aldı. Mamady Keita ve Salif KEITA gibi ustalarla sahne deneyimi yaşayan Turan, Türkiye'nin ilk Afrika Ritim ve Dans Topluluğu olan 'DANS AFRİKA'yı kurdu. Koç Üniversitesi'nde öğretim üyelerine ders veren sanatçı, çok uluslu şirketlerde motivasyonel Afrika ritim ve dansı eğitimleri düzenlemiştir. Çalışmaları RFI, Forbes, The New Yorker, Cumhuriyet, CNN Türk gibi medya organları tarafından da takip edilmiştir.

serap DANYILDIZ REHBER.png

SERAP DANYILDIZ

İstanbul'da doğan Serap, 2001 yılında Londra'ya taşındı ve beslenme, yiyecek, sağlıklı yaşam ve uzun yıllara dayanan deneyim tutkusunu birebir koçluk müşterileriyle paylaşmaya başladı. Deneyimlerini paylaşmak ve sağlıklı, lezzetli bitki bazlı tarifleri paylaşmak için daha fazla insana ulaşmak istedi, böylece eğitimli bir Food for Life Trainer olarak insan grupları için sağlıklı beslenme ve yemek pişirme dersleri vermeye başladı.

 

21 yaşındayken, o sırada çok stresli bir işi olduğu için stresle ilgili olan şiddetli akne probleminden muzdarip olmaya başladı. Gençken hiç aknesi yoktu. İlaç almaya ve dermatologları görmeye başladı ve sonuç alamadı.

 

Bunun yerine Serap, gluten, maya, süt ve susam tohumu gıda intoleransı geliştirdi. Kötü sindirim, IBS ve sızdıran bağırsak, düşük enerjili donuk cilt ve saçlardan acı çekmeye başladı.

 

Diyetini ve yaşam tarzını değiştirmeye karar verdiğinde, haftalar içinde hissettiği şekilde radikal bir değişim fark etti. Artık şişkin hissetmedi ve sindirim sorunları çözüldü, saçları daha uzun ve güçlendi. Muazzam bir enerjiye sahipti, atletik performansım arttı ve en iyi aknesi önemli ölçüde azaldı!

  

Özetle, yiyecek hassasiyetlerine değinmek bağırsaklarını iyileştirmeye ve tüm bu lezzetli besinleri emmeye yardımcı oldu.

 

Hangi diyette olursanız olun tüm yiyecekleri paylaşır ve yaşar. Besleyici tarifleriyle size ilham vermek ve sağlıklı beslenmenin çok lezzetli, eğlenceli ve heyecan verici olabileceğini göstermek için çok tutkulu.

bottom of page